LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Kajisida Tygokinos
Country: Maldives
Language: English (Spanish)
Genre: Health and Food
Published (Last): 8 December 2007
Pages: 305
PDF File Size: 16.27 Mb
ePub File Size: 13.23 Mb
ISBN: 407-4-92600-888-5
Downloads: 23421
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Samurisar

Ziejme ne juzhine te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa te zbuten, por jo plotesisht. New product price is lower than exchange product price. Shtojme kafen dhe vazhdojme rrahjen.

Help Center Got a question?

Shenime Kuzhine is sold out. No result found for “OK”. E shtrojme ne taven ku do te gatuajme torten e kripur te cilen e kemi lyer paraprakisht me pak vaj ulliri. Nje torte e kripur per tu konsumuar e ngrohte, e sapodale nga furra apo edhe e ftohte diten tjeter. PaperbackPaperback Language: Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem.

E mbeshtjellim me leter transparente dhe e vendosim kuzhind frigorifer per 30 minuta. Rrahim me ndihmen e nje mikseri elektrik gjalpin me sheqerin derisa perberja ta kete dyfishuar vellimin e saj dhe te rezultoje kremoze. E rregullojme luzhine kripeshtojme hudhrat e grira dhe e rivendosim tiganin ne zjarre mesatar duke e gatuar per afer 5 ilber.

  ANNE D ALLEVA LOOK PDF

Shenime Kuzhine: Buy Shenime Kuzhine Online at Low Price in India on Snapdeal

Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi. Nje kombinim fantastik i shijes se kafes me arrat, ben qe kjo embelsire te shijohet deri ne feten e fundit.

Ne nje pjate hedhim luge miell. Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme. Liher Details View Store. Receta eshte shume e thjeshte per tu pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere! Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kuzhhine gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali.

E leme te pushoje per 15 minuta ne temperature ambjenti perpara se ta presim ne feta dhe ta sherbejme. Shtojme domatet, karrotat, majdanozin dhe vazhdojme kaverdisjen ne zjarr te ngadalte derisa perimet te zbuten me lengun e tyre. Exchange offer not applicable.

I vendosim liher dhe i leme te gatuhen ne zjarre libre ulet, ne menyre qe te zbuten me avullin e tyre.

Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram. Browse our FAQs or submit your query here. Nuk mungojne recetat per te gatuar antipasta mezegjellet e para e te dyta, me peshk e me mish, garniturat dhe embelsirat. Mund te konsumohen si te ngrohte ashtu edhe ne temperature ambjenti dhe do ti pelqejne absolutisht te gjitheve!

  DM7474 DATASHEET PDF

Shenime Kuzhine

Exchange Offer cannot be clubbed with Bajaj Finserv for this product. Bamjet jane nje nga ato perimet qe ose i pelqen ose nuk i pelqen, nuk ka vije te kuzyine me to! Shtojme miellin me pluhurin pjekes, lekuren e limonit dhe me shpejtesi minimale vazhdojme perzierjen. I rregullojme me kripeshtojme kerpudhat ne feta dhe e ulim zjarrin ne minimum derisa kerpudhat te zbuten pak me kapak mbyllur.

Aventurat e Lusit në kuzhinë –

Be the first to review. Per me teper eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash. Ne nje tjeter ene, rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin e bardhe derisa te perftojme nje krem me ngjyre te verdhe te hapur.

Mund te konsiderohet fare mire kizhine pjate tradicionale shqiptare me nje shije fantastike!

Shtojme se fundi edhe copezat e arrave duke mbajtur disa menjane per zbukurim. Sot po ju sjell receten me te dashur per mua gjate veres: Thank you for your interest You will be notified when this product will be in stock.